Wentylacja mechaniczna


Swieże powietrze i doskonały klimat dla Ciebie i Twojego domu!

 

  Zasadniczym celem kontrolowanej wentylacji budynku, a zarazem jej największą zaletą jest ochrona stanu budynku i stworzenie wysokiej jakości komfortu życia. Ważnym aspektem mechanicznej wentylacji mieszkań jest oszczędność energii dzięki kontrolowanej wymianie powietrza połączonej z odzyskiem ciepła.


   Ponadto wentylacja mechaniczna zapewnia:

 • oczyszczenie powietrza z kurzu, pyłów, alergenów
 • usuwanie wilgoci z budynku - eliminowane jest ryzyko powstania grzybów i pleśni
 • odzysk ciepła
 • oszczędność na ogrzewaniu ok. 20%-30%
 • eliminacja hałasu ulicznego i przeciągów

 

 

 

Firma SOLINVEST gwarantuje usługi najwyższej jakości. Kanały wentylecyjne, które stosujemy wykonane są z wysokiej jakości materiału, który zapewnia również pełną higienę instalacji.

 

 

 • Tworzymy projekty
 • Doradzamy
 • Instalujemy
 • Serwisujemy

 

 

  Skontaktuj się z nami i po niedługim czasie ciesz już się pełnym komfortem mieszkania.

 

 

W ofercie posiadamy urządzenia firmy WANAS. Jest to polski producent nowoczesnych central wentylacyjnych potocznie zwanych rekuperatorami oraz osprzętu wentylacyjnego.
Produkcja znajduje się w Rzeszowie w województwie podkarpackim.

Jesteśmy pewni że, ten polski, wysokiej jakości produkt sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego Klienta.

 

Zalety rekuperatora WANAS

 • intuicyjny i czytelny dotykowy sterownik - w cenie urządzenia
 • automatyczny 100% baypass - w cenie urządzenia
 • aluminiowy przeciwprądowy wymiennik ciepła
 • wysoki spręż dyspozycyjny
 • możliwość sterowania centralą przez internet
 • wykonany z wysokiej jakości niepalnych materiałów

 

Więcej informacji na temat tych urządzeń znajdziecie na http://www.wanas.pl/

Sterownik rekuperatora WANAS:

 • program tygodniowy
 • sterowanie bypassem
 • 3 algorytmy zabezpieczenia wymiennika przed zamarzaniem
 • funkcja "kominek" i "impreza"
 • montaż podtynkowy lub natynkowy
 • sterowanie nagrzewnicą wtórną
 • sterowanie chłodnicą
 • sterowanie GWC
 • pełna regulacja wydajności 1-100%
 • możliwość sterowania w oparciu o czujniki wilgotności i CO2
 • możliwość sterowania kotłem gazowym
 • możliwość podłączenia pod centralę alarmową lub włącznik łazienkowy
 • zdalne sterowanie przez internet
 • informacja o wymianie filtrów

 

 

 

 

  Profesjonalna wentylacja mechaniczna wraz z systemem rekuperacji (odzysku ciepła) to rozwiązanie, które pozwala na odpowiedni obieg powietrza w domu, a także na obniżenie kosztów ogrzewania. Dopływ świeżego powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła, które jest wywiewane z budynku, gwarantuje poprawę komfortu przebywania w budynku, a także przyspiesza usuwanie niepożądanych zapachów czy wilgoci.

Nie warto dziś inwestować w budowę domu z kratką wentylacyjną, która jest odpowiedzialna za uciekające zimą ciepło. Instalowana przez nas wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pozwala na odzyskanie aż 95% ciepła i przekazanie go do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz i nie musi być ono powtórnie ogrzewane. Co ważne – eliminowana jest spora dziura w dachu, przez którą niemal dosłownie ulatują nasze pieniądze. Budowa komina może pochłonąć tyle samo, a nawet więcej pieniędzy niż wykonanie wentylacji mechanicznej.

  Powietrze w budynku odświeżane jest na bieżąco dzięki wykorzystaniu systemu kanałów nawiewno-wywiewnych. Ciepłe i wilgotne powietrze wyciągane jest z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy toaleta, a czyste i świeże powietrze wtłaczane jest do salonu, sypialni bądź pokoju dziecięcego. Ważne jest zachowanie odpowiedniego bilansu cyrkulacji powietrza, czyli nawiewanie do budynku takiej samej ilości powietrza, jaka jest z niego wywiewana. Cały proces odbywa się w wymienniku ciepła, który odpowiada za ogrzanie świeżego powietrza z zewnątrz temperaturą pochodzącą ze zużytego powietrza. Dzięki temu możemy uzyskać niewyczuwalną wentylację całego obiektu bez narażenia się na przeciągi, a także przy zachowaniu minimalnych strat ciepła. Co ważne, taki system to również niewielkie koszty eksploatacji.

Warta podkreślenia jest sprawność i skuteczność rekuperacji, która może sięgać nawet 95%. Przyjmuje się, że średnia sprawność odzysku wynosi około 90% co jest wynikiem satysfakcjonującym pod każdym względem. Nawiewane powietrze jest dodatkowo filtrowane, co jest bardzo ważnym aspektem przy dzisiejszej jakości powietrza zwłaszcza zimą. Szeroki wachlarz różnego rodzaju filtrów pozwala nam indywidualnie zdecydować jakiej jakości powietrzem chcemy oddychać. Te oraz inne powody sprawiają, że warto skorzystać z tej formy cyrkulacji powietrza. Staje się ona znaczącym trendem w architekturze i budownictwie, a co ważne – zyskuje szerokie uznanie wśród coraz szerszego grona użytkowników.

 

 

 

 

Najczęstrze pytanie Naszych klientów:

Czy okap kuchenny można podłączyć do wyciągu wentylacji mechanicznej w kuchni?
Rozwiązania takie są możliwe, tym bardziej że kusi duża ilość ciepłego i wilgotnego powietrza pojawiająca się w czasie gotowania. W tym celu trzeba koniecznie zastosować filtry przeciwtłuszczowe zabezpieczające instalację i rekuperator przed zniszczeniem. Najlepiej również przewidzieć taki montaż kanałów na ich początkowym odcinku za wyciągiem, aby możliwa była ich łatwa wymiana na nowe po pewnym czasie użytkowania. My jednak nie polecamy powyższego rozwiązania! Proszę zwrócić szczególną uwagę na warunki gwarancyjne centrali rekuperacyjnej, gdyż grozi nam utrata gwarancji na skutek nie przestrzegania zasad montażu i użytkowania urządzenia.
Zastanówmy się też, czy takie rozwiązanie spełni pokładane w nim nadzieje, czyli zapewni skuteczne usunięcie powstających zapachów już w miejscu ich powstania? Stosowane zwykle okapy kuchenne mają bardzo duże w porównaniu z wentylacją mechaniczną wydatki powietrza. Jest to różnica rzędu 10 do nawet 30 razy! Usuwanie więc powietrza przez okap podłączony bezpośrednio do wentylacji mechanicznej po prostu nie będzie działało, bo bardzo niewiele tego powietrza będzie wciągane do wyciągu. Mimo więc umieszczenia okapu nad kuchenką, zapachy właśnie będą sie rozprzestrzeniały po kuchni! Dla porównania - w opinii fachowców zajmujących się specjalistyczną wentylacją kuchni, dobrze działający okap powinien odciągać około 1000 m3/h, być umieszczony nisko nad kuchenką i wykraczać swoim obryswm znacznie poza nią. Porównajmy teraz te wymagania do niewielkiego okapu nad naszą kuchnią podłączonego bezpośrednio do wentylacji, odciągającego około 30 m3/h i umieszczonego wysoko nad nią. Nie zadziała!
Dużo bezpieczniejszym i wymagającym mniej konserwacji sposobem jest zastosowanie wyciągu kuchennego bez odprowadzania powietrza na zewnątrz, ale jedynie filtrującego poprzez włókninę i filtr węglowy powietrze znad kuchni. Z uwagi na duży wydatek takiego okapu większość brudnego powietrza znad kuchenki zostanie przez ten okap wyłapana i przefiltrowana. Oczyszczone powietrze wraca więc z powrotem do kuchni, a anemostat wywiewny umieszczony w pewnej odległości powoduje usunięcie zużytego powietrza z kuchni. Odprowadzenie tego powietrza nie musi już być tak intensywne, nie musimy więc szczególnie zwiększać wymiany powietrza. Powietrze to jest oczyszczone z tłuszczu i na pewno nie spowoduje zabrudzenia i zniszczenia instalacji i rekuperatora. Odzyskujemy też w takim przypadku całe ciepło powstałe w procesie gotowania, a więc mamy również osiągnięty najlepszy efekt energetyczny.
Niektórzy próbują stosować niezależny od wentylacji okap kuchenny wyrzucający powietrze na zewnątrz. Taki układ powoduje spore zakłócenie działania wentylacji, gdyż wentylator okapu będzie miał najprawdopodobniej o wiele większy wydatek od wentylatorów rekuperatora! Wyciągi usuwają 400-600 m3/h, podczas gdy rekupeator będzie odciągał 50-70 m3/h, a w okresie zimowym najprawdopodobniej nawet tylko połowę tego. Powstanie podciśnienie i zakłócenie przepływu powietrza. Problem powstanie też z użytkowaniem kominka, nawet z zamkniętą komorą spalania, podczas np. dokładania drewna. Dym wydostanie się do pokoju.
Niektórzy radzą w takiej sytuacji uchylać okno w kuchni, ale w tym przypadku tracimy zupełnie niepotrzebnie mnóstwo ciepła, którego nie odzyskamy w rekuperatorze.
Gorąco polecamy stosowanie kuchenek elektrycznych, najlepiej z płytą indukcyjną. Są bardzo energooszczędne a przy tym nie emitują produktów spalania tak jak kuchnie gazowe. Wymagania prawa w stosunku do wentylacji w kuchni narzucają o 40% większą wymianę powietrza w przypadku kuchni gazowych niż elektrycznych, właśnie z powodu powstających przy spalaniu gazu spalin! I jeszcze jedna zaleta w porównaniu z kuchniami gazowymi - są one w pełni bezpieczne!

 

 

 

Zyskaj więcej instalując GWC z firmą SOLINVEST

Bezprzeponowy płytowy GWC PRO-VENT GEO to unikatowe, oryginalne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie idealnego komfortu w każdym budynku poprzez pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym, w maksymalnie wydajnym stopniu. Naturalna obróbka powietrza zachodząca w bezpośrednim kontakcie z gruntem zapewnia optymalne parametry wilgotności i jakości powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

 

 

 

 • GWC PRO-VENT GEO JEST WYMIENNIKIEM BEZPRZEPONOWYM, TZN. TAKIM, W KTÓRYM POWIETRZE PRZEPŁYWA W BEZPOŚREDNIM KONTAKCIE Z GRUNTEM, ZAPEWNIAJĄC MAKSYMALNĄ MOŻLIWĄ WYMIANĘ CIEPLNĄ.
 • DZIĘKI ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANYM WARSTWOM GRUNTU, POD POWIERZCHNIĄ PŁYT GWC PRO-VENT GEO TWORZY SIĘ NATURALNA FLORA BAKTERYJNA, OCZYSZCZAJĄCA PRZEPŁYWAJĄCE POWIETRZE, A TAKŻE POWODUJĄCA JEGO NATURALNE DOWILŻANIE LUB OSUSZENIE.
 • DOWODEM NA BARDZO DOBRE WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE GWC PRO-VENT GEO SĄ ZEWNĘTRZNE BADANIA PAŃSTWOWEGO ZAKŁADU HIGIENY (PZH).
 • GWC PRO-VENT GEO OCZYSZCZA POWIETRZE W SPOSÓB NATURALNY, NIE MA POTRZEBY STOSOWANIA DODATKOWYCH ŚRODKÓW CHEMICZNYCH (NP. JONÓW SREBRA).
 • GWC PRO-VENT GEO NIE MUSI BYĆ ZATRZYMYWANE NA CZAS REGENERACJI ZŁOŻA, DZIĘKI CZEMU MOŻE PRACOWAĆ BEZ PRZERWY PRZEZ CAŁY ROK (JEST TO WRĘCZ ZALECANE).
 • DODATKOWO, DZIĘKI UNIKALNEJ KONSTRUKCJI, GWC PRO-VENT GEO CHARAKTERYZUJE SIĘ BARDZO NISKIMI OPORAMI POWIETRZA.
 • GWC PRO-VENT GEO NIE WYMAGA GŁĘBOKICH WYKOPÓW. ZASTOSOWANIE DODATKOWEJ WARSTWY IZOLACJI POZWALA NA JEGO BARDZO PŁYTKIE POSADOWIENE (WYSTARCZY NAWET 0,7 m POD POWIERZCHNIĄ GRUNTU).
 • PŁYTKIE POSADOWIENIE SPRAWIA, ŻE GWC PRO-VENT GEO SPRAWDZI SIĘ RÓWNIEŻ NA TERENACH Z WYSOKIMI WODAMI GRUNTOWYMI LUB TAM GDZIE GRUNT JEST SŁABO PRZEPUSZCZALNY. W PRZYPADKU BARDZO WYSOKICH WÓD GRUNTOWYCH MOŻNA TAKŻE MONTOWAĆ WYMIENNIK POD NASYPEM LUB ZASTOSOWAĆ DODATKOWY DRENAŻ.
 • ZWARTA KONSTRUKCJA (NP. POTRZEBNY OBSZAR WYMIENNIKA DLA PRZEPŁYWU 400 m3/h TO JEDYNE 70 m2).
 • SKALOWALNOŚĆ NA RÓŻNE WIELKOŚCI PRZEPŁYWU POWIETRZA (OD 200 m3/h DO NAWET 100 000 m3/h).
 • PEŁNA REKOMENDACJA INSTYTUTU TECHNIKI BUDOWLANEJ –BEZPIECZNY PRODUKT BUDOWLANY
 • GWC PRO-VENT GEO MOŻE BYĆ MONTOWANE ZARÓWNO POD POWIERZCHNIĄ GRUNTU, JAK I POD PŁYTĄ FUNDAMENTOWĄ BUDYNKU