OGRZEWANIE


Współpracujemy z najlepszymi producentami !

 

 

   Wykonujemy kompleksowe instalacje grzewcze. Od konwencjonalnych instalacji grzejnikowych po najnowocześniejsze systemy wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii. Szukasz sposobu na przygotowanie ciepłej wody użytkowej, bądź chcesz zmodernizować istniejącą już instalację grzewczą? Wszystko czego potrzebujesz, to MY !

 

 

 

Ogrzewanie podłogowe to skuteczny sposób na utrzymanie optymalnych temperatur w pomieszczeniach mieszkalnych. Tzw. podłogówka łączy w sobie wiele praktycznych zalet, docenianych we współczesnym budownictwie. Jednak przed montażem instalacji warto wszystko dokładnie rozplanować i rozważyć najważniejsze wady oraz zalety. Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego wymaga równie starannego zaplanowania, co wykonania. Firma SOLINVEST zapewnia profesjonalne wykonanie oraz najnowocześniejsze systemy sterowania i automatyki, aby Twój dom był pełen komfortu.

 

 

 

  Oferujemy montaż kompleksowej automatyki  do instalacji, która charakteryzuje się wysoką jakością oraz niezawodnością. Wszystkie instalowane przez Nas urządzenia umożliwiają sprawne i efektywne zarządzanie energią cieplną. Spełniają również najwyższe standardy bezpieczeństwa, a przy tym są proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki Nam zarządzanie energią cieplną pozwoli Ci podnieść komfort cieplny w pomieszczeniach i jednocześnie wygenerować duże oszczędności.

 

 

Dzięki nam możesz swoim systemem grzewczym sterować właściwie z każdego miejsca. Nie ważne czy masz kocioł gazowy, ekogroszek lub Pompę Ciepła. Wystarczy, że masz telefon, tablet lub dostęp do komputera czy telewizora z technologią SMART TV. Dobry system zdalnego sterowania ogrzewaniem może być nie tylko wygodny, ale również łatwy w obsłudze i instalacji.

[pobierz] 2.4 MB junkers_junkers_home_pl

Aplikacja JunkersHome
Zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu!

 

Firma SOLINVEST oferuje szeroki wybór niezawodnych pomp ciepła od polskiego producenta, a jako autoryzowany instalator, gwarantujemy profesjonalną obsługę Naszego klienta.
Silesia Term to jeden z niewielu producentów polskich pomp ciepła powietrznych i gruntowych.
Przy wyborze pompy ciepła ważne jest również to, gdzie te urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane. Urządzenia projektowane na dalekim wschodzie nie koniecznie mogą się sprawdzać w naszych warunkach klimatycznych, do tego dochodzi dostępność części serwisowych oraz serwis fabryczny gwarancyjny i po gwarancyjny.

 

 

 

 

 

JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA?

 

 

Pompy ciepła pobierają ciepło z otoczenia, podnoszą temperaturę nośnika i sprawiają, że energia nadaje się do ogrzewania. Ciepło z otoczenia jest doprowadzane układem przewodów, w których płynie niezamarzająca ciecz, która ma temperaturę niższą od otoczenia i dzięki temu może pobierać z niego ciepło. Działa to nawet w temperaturach ujemnych.

  Dla wielu osób, jedną z głównych przeszkód w prawidłowym zrozumieniu zasady działania pompy ciepła jest fakt, że ciepło istnieje nawet w bardzo niskiej temperaturze. Trudne do zrozumienia jest to, że można odebrać ciepło od chłodnej wody, lodu czy od zimnego powietrza. Ciepło jest formą energii, która jest związana z ruchem (drganiem) cząsteczek. Jest to związane z przekazywaniem energii chaotycznego ruchu atomów, cząsteczek i jonów, w każdej temperaturze. Jednym wyjątkiem od tej zasady jest temperatura zera absolutnego (-273,15°C) w którym cząsteczki materii nie poruszają się i nie występuje ciepło.
Zgodnie z drugą zasadą termodynamiki, wszystkie zjawiska w przyrodzie, obejmujące dostatecznie dużą liczbę cząsteczek, przebiegają w jednym kierunku, którego nie można odwrócić: np. ciepło płynie od ciała cieplejszego do chłodniejszego. Nigdy odwrotnie! Zadaniem pompy ciepła jest jednak to, aby po cyklu następujących po sobie procesów termodynamicznych nastąpił przepływ ciepła z obszaru chłodniejszego do cieplejszego. Aby to osiągnąć, pompa ciepła ma wymiennik ciepła w obszarze poboru ciepła (chłodnym), w którym znajduje się czynnik z niższą temperaturą (czynnik parując, pobiera ciepło z wymiennika), a po stronie wysokiej temperatury (instalacja C.O.) wymiennik ze skraplającym się czynnikiem, która ma wyższą temperaturę niż odbiornik (np. woda w instalacji C.O.) W obydwu wymiennikach występuje przekazywanie ciepła o wyższej temperaturze do ciepła o niższej temperaturze. Bez zastosowania pompy ciepła nie da się skutecznie wykorzystać zasobów ciepła o niskiej temperaturze.

 

 Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe). Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła. Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.

Przy projektowaniu systemów grzewczych z pompą ciepła mamy do wyboru kilka rozwiązań:

  • System monowalentny – pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym;
  • System biwalentny alternatywny – w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej pompa wyłącza się i włącza się drugie urządzenie np. kocioł gazowy lub olejowy;
  • System biwalentny równoległy – w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.